Co jest przydatne podczas odchudzania?


W tym poście poruszę temat przedmiotów i osób, które mogą pomóc nam podczas stosowania diety odchudzającej. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy warto, aby posiadać chociaż jakąś część z rzeczy, które przedstawię w tym artykule. Oczywiście najlepiej byłoby mieć wszystko z tego co przedstawię ale nie jest to konieczne (nawet ja nie mam tego wszystkiego).

 1. Internet - Jako, że przeglądacie ten wpis najprawdopodobniej posiadacie tą zdobycz techniki. Warto jednak o nim wspomnieć można w nim bowiem znaleźć wiele artykułów o tym jakie należy podjąć działania, aby zdobyć wymarzoną wagę (takie artykuły można znaleźć między innymi na blogu, który właśnie przeglądasz). Ponadto w internecie znajdują się różne kalkulatory BMI czy tabele kalorii które bez wątpienia mogą pomóc nam w utracie zbędnych kilogramów. Dodatkowo w sieci nie trudno o zdjęcia, filmiki czy różne grupy wsparcia, które dają niesamowicie dużo motywacji do odchudzania.
 2. Książki, czasopisma, itp. o odchudzaniu - Zasada w tym przypadku jest podobna jak w przypadku internetu. W tradycyjnych prasach także możemy znaleźć porady dla osób będących na diecie odchudzającej czy tabele kalorii. Warto pamiętać,że taką prasę możemy także wypożyczać z bibliotek więc nie jest konieczne jej kupowanie. Niestety osobiście nie czytam już tradycyjnej prasy więc ciężko jest mi tutaj cokolwiek więcej powiedzieć.
 3. Waga łazienkowa - Jedna z najważniejszych rzeczy jaką każdy kto się odchudza powinien posiadać. Pozwala ona kontrolować wyniki naszej diety. Dodatkowo wiedząc, że chudniemy zyskujemy więcej motywacji, która jest niezwykle istotna podczas zrzucania zbędnych kilogramów. Więcej o wadze łazienkowej przeczytacie w poście: Jak często się ważyć i w jaki sposób?.
 4. Waga kuchenna - Także dosyć ważny przedmiot, który warto mieć kiedy zależy nam na stracie zbędnych kilogramów. Pozwala na zważenie konkretnej porcji jedzenia. Szczególnie przydatne jeżeli na opakowaniu nie jest napisana wartość kaloryczna produktu lub przyrządzamy jakieś danie samodzielnie. Posiadając wagę kuchenną łatwiej jest wtedy zmierzyć wartość kaloryczną oraz odżywczą danego posiłku.
 5.  Dietetyk - Jeżeli czujemy, że jest nam potrzebna profesjonalna pomoc z zewnątrz lub po prostu chcemy taką uzyskać wtedy warto udać się do dietetyka. Osobiście byłem kilka razy u jednego dietetyka i mam mieszane uczucia. Niby uzyskałem jakąś pomoc ale myślę, że w dobie łatwego dostępu do informacji można w niektórych sytuacjach obejść się bez takiej pomocy. Generalnie jeżeli już chcecie udać się do jakiegoś dietetyka warto przed tym poszukać o nim jakiś opinii chociażby w internecie.
Oczywiście warto także nie zapominać o tym blogu, który mam nadzieje niejednej osobie pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami :)

8 komentarzy:

 1. punkt 3, wagę zamieniłabym na centymetr. Obwody bardziej Ci pokażą jak schudłaś bo jeżeli się odchudzasz i ćwiczysz to miejsce tłuszczu zastępują męśnie, może Ci się wydawać, że Twoje ciało nic się nie zmienia, a ono dokonuje istnej rewolucj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post :) Ciekawy i przydatny na pewno dla początkujących,

  OdpowiedzUsuń
 3. Czaderski post, chciałam machnąć coś podobnego u siebie, tylko lista byłaby dłuuuuższa :) no ale teraz to .. jeszce ktoś za plagiat uzna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz racje co do tych rzeczy, które są potrzebne.
  Co do dietetyka to mam bardzo negatywne opinie na ten temat. Skończyłam technologię żywności i żywienie człowieka, wtedy jeszcze kiedy nie było w Polsce dietetyki. I nas kształcili jako przyszłych dietetyków. Już po pewnym czasie zorientowałam się, że nie będę miała takiej wiedzy jak osoby ze USA lub UK. Tam dietetyka jest na bardzo wysokim poziomie. I nie sądzę, żebyśmy mogli zrównać się z ich poziomem kształcenia w przeciągu 20 lat. Poza tym dobry dietetyk powinien mieć ciągle kontakt z literaturą, bo wiedza z nauk żywnościowych zmienia się z miesiąca na miesiąc. Warto dodać, że najlepiej, żeby to była literatura anglojęzyczna, bo wszędzie na świecie bardzo dotuje się badanie żywności, a w Polsce wygląda to bardzo mizernienie. I jeszcze jedno dietetyk powinien podchodzić indywidualnie do każdej osoby. A bardzo widoczne jest, że większość z nich układa dietę używając swoich wyuczonych schematów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się zgodzić, dietetycy po studiach mają bardzo nieaktualną wiedzę, często są daleko w tyle za osobami, które dokształcają się na własną rękę, śledzą na bieżąco aktualnie badania i czerpią wiedzę nie tylko z rodzimych publikacji. Uszom nie wierzę, kiedy przychodzi do mnie dziewczyna w wieku 21-lat z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi i słyszę, że dietetyk ułożył jej dietę na 800kcal, bo nie chudła... Takich sytuacji jest niestety więcej... Dietetyk dietetykowi nie równy i jeśli nie wykonuje swojego zawody z prawdziwej pasji to nie liczyłabym, że będzie aktualizować wiedzę. Sama zajmuję się dietetyką, wiem jak to wygląda od kuchni i jedyne co mogę poradzić- wybierajcie sprawdzonych dietetyków, jeśli chcecie mieć długofalowe efekty.

   Usuń
 5. super, ja też kiedyś miałem problemy z otyłością, ważyłem już ponad 130 kg. Ale wpierw schudłem a potem zacząłem biegać. Pozdrowienia od biegacza amatora i dzięki za odwiedziny:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każda pomoc się przyda aby osiągnąć cele :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem za tym żeby wyrzucić wagę, lepiej jest się mierzyć! Mięśnie też ważą :)

  OdpowiedzUsuń