Płyny na diecie odchudzającej


Dziś chciałbym popisać o wszelkiego rodzaju płynach oczywiście w kontekście odchudzania. Na diecie przede wszystkim spore znacznie ma ilość płynów jakie spożywamy w ciągu jednego dnia. Nie mniej ważne jest także jakiego rodzaju są to płyny. Niektóre bowiem są bardziej zalecane podczas diety a niektóre mniej. Istnieją niestety także takie, których powinniśmy zdecydowanie unikać podczas stosowania diety odchudzającej.

Co to są płyny?


Wyjaśnijmy sobie może na początek co to w ogóle są płyny. Pytanie to wydaje się być banalne lecz czasami zapominamy o pewnych szczegółach. Oczywiste bowiem jest, że rzeczy typu: woda, soki, nektary oraz napoje zdecydowanie zaliczają się do płynów. Jednak należy pamiętać, że do płynów zaliczamy także przykładowo: wywar stosowany do zup, wodę zawartą w owocach i warzywach oraz mleko użyte do płatków śniadaniowych lub ciasta. Oczywiście są to tylko niektóre przykłady. Chodziło mi o to, aby pokazać że istnieje bardzo dużo różnych źródeł, z których możemy czerpać płyny dla naszego organizmu.

Płyny i ich ilość a dieta odchudzająca


Dlaczego więc płyny są tak istotne w naszym odchudzaniu? Pozwalają one bowiem w pewnym stopniu zapełnić nasz żołądek. Najprościej mówiąc spożywając dużą ilość płynów w ciągu 1 dnia będziemy odczuwali nieco mniejszy głód. Jaka jest więc zalecana ilość spożywania płynów? Wynosi ona około 2,5 litra na jeden dzień. Oczywiście nie jest to maksimum. Jednak z niczym nie należy przesadzać. Wypicie wielu litrów wody w przeciągu zaledwie kilku godzin może być nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Jednakże są to skrajne przypadki. Osobiście piję kilka litrów różnych płynów dziennie. Dość dobrą metodą jest też wypicie szklanki wody przed każdym większym posiłkiem. Sprawi to, że nie będziemy potrzebowali aż tak dużej ilości jedzenia aby się najeść.

Jakie płyny pić podczas odchudzania?


Nie bez znaczenia na diecie odchudzającej jest kwestia tego jakiego rodzaju płyny pijemy. Zdecydowanie najbardziej polecana jest woda mineralna niegazowana. Jest ona bezkaloryczna a na dodatek ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Osobiście piję bardzo dużo herbaty z tym że tutaj uwaga nie dodaję do niej ani grama cukru. Dzięki takiemu zabiegowi nie daję mojemu organizmowi zbędnych kalorii. Podobnie polecam robić w przypadku kaw i nie tylko. Jeżeli chodzi o soki/mleko to powiem tak jeżeli już chcecie je pić to polecam chociaż ograniczyć ich ilość bo niestety mają one jednak kalorie a nie zapełnimy nimi żołądka bardziej niż np. wodą. Nektarów i napojów słodzonych tradycyjnym cukrem generalnie nie polecam. Jeżeli chodzi natomiast o napoje typu light to zachęcam do zapoznania się z tym postem: Jak napoje light pomagają mi w odchudzaniu?.

4 komentarze:

  1. Dobrze wytłumaczone, popieram w całości. Też chcę schudnąć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko dla Ludzi ale zgadzam sie. Sam sie lepiej czuje jak zdrowo jem:)

    OdpowiedzUsuń
  3. nooo nareszcie jakaś konkret informacja. Wszyscy mówią, że można soki pić, od czasu do czasu gazowane a tak na serio to nic nie wiedzą. Woda, Woda, Woda! Problem tylko w tym, że 2,5 litra to sporo :) hahaha

    OdpowiedzUsuń